HISTORIA KLUBU

Historia klubu w latach

 • 1948

  Powstanie klubu "Iskra" Stary Targ. Klub reprezentował sport starotarski w rozgrywkach piłki nożnej głownie w niższych klasach rozgrywkowych. Ostatnim prezesem klubu był Krzysztof Radtke.

 • 1986

  Waldemar Gutjar tworzy na bazie Zbiorczej Szkoły Gminnej w Starym Targu młodzieżowy klub piłkarski PIONIER, który przystępuje do rozgrywek juniorów i młodzików w Elbląskim Okręgowym Związku Piłki Nożnej i jednocześnie reprezentuje szkołę w rozgrywkach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

  Klub osiągnął wiele spektakularnych sukcesów w młodzieżowej piłce nożnej: 

  - awans do finałów ogólnopolskiego turnieju "Piłkarska Kadra czeka" w Straszęcinu (7 miejsce)

  - piłkarze Pioniera jeszcze dwukrotnie dotarli do półfinałów Ogólnopolskich po zwycięstwach na szczeblu województwa  

  - w rozgrywkach szkolnych Pionier zdobywa złoty, srebrny i brązowy medal Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej reprezentując woj. elbląskie w Półfinałach Ogólnopolskich 

 • 1991

  Nastepuje fuzja klubów Iskra, Pionier Stary Targ i Powiśle Dzierzgoń w wyniku której nasi piłkarze rozpoczynają rozgrywki w A klasie EOZPN pod nazwa Powiśle II Dzierzgoń Stary Targ. 

 • 1992

  Wraz z nowym sezonem 1992/93 datuje się powstanie klubu Powiśle Stary Targ. Zespół występuje jako samodzielny klub zrzeszający I zespół seniorów A Klasay, oraz dwa zespoły młodzieżowe junior starszy i junior młodszy.

  Sezon 1994/95 przynosi klubowi awans zespołu seniorów do klasy okręgowej. W sezonie 1997/98 seniorzy zajmują  III miejsce w swojej grupie rozgrywkowej i awansują do IV ligi Elbląskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.W sezonie 1998/99 juniorzy starsi i juniorzy młodsi Powiśla wygrywaja swoje grupy A klasy i awansują do Klasy Okręgowej.

 • 1999

  Po zmianach administracyjnych w 1999 roku i powstaniu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku klub zostaje zarejestrowany jako stowarzyszenie w Krajowym Rejestrze Sowarzyszeń. Wraz ze zmianami zespół seniorów został przydzielony do klasy okręgowej grupy II i po jednorocznym tam pobycie spadł do A klasy. W sezonie 2001/2002 w ramach A klasy grupy IV rywalizowalismy o awans z Lechia Gdańsk wygrywając jako jedyni u siebie 3:1 zajmując w grupie II miejsce walcząc zwycięsko o awans z Sokołem Zblewo.

 • 2021

  Reaktywacja klubu GKS Powiśle. Klub przyjmuje nowe logo, które symbolizujące historię piłki nożnej w Starym Targu m.in. data 1948 widoczna na tarczy oraz błyskawica w Literze "P" upamietniają powstanie klubu "Iskra" w Starym Targu na bazie którego powstała fuzja starotarskich klubów i dzisiejsze GKS Powiśle. Natomiast trzy gwiazdy widoczne na górze logotypu symbolizują drogę piłki nożnej przez nasze kluby: Iskrę, Pionier i Powiśle. W tarczy znalazły się klubowe barwy biało-czerwone, a wszystko obejmowane przez laury jako uhonorowanie całej historii klubu.

Trenerzy klubu

Nasi sponsorzy

Kontakt

ul. Sportowa1
82-410 Stary Targ
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© GKS Powiśle 2021 Polityka plików Cookies

Projekt i wykonanie lpawlowski

Social media